نکاتی برای فروش یا اجاره ملک

 

اگر می خواهید ملک خود را اجاره داده یا بفروشید باید نکاتی را در نظر داشته باشید و سریع و شتاب زده عمل نکنید.ما در زیر به بعضی از این نکات اشاره می کنیم:

 

برای فروش یا اجاره ملک خود باید برخورد گرم و صمیمی داشته باشید:

یکی از شرایط پسنیدن خانه توسط خریدار یا مستاجر وابسته به روابط عمومی بالای شما و برخورد مناسب با بازدیدکننده خانه است پس در قدم اول باید رفتاری دوستانه و محترمانه داشته باشید تا بازدید از خانه با میل و رغبت انجام شود.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید با خریدار بیش از حد صمیمی نشوید و از گفتگوهای طولانی با او بپرهیزید زیرا این رفتار بیش از حد گرم می تواند در خریدار احساس شک ایجاد کند حتی اگر اینطور نباشد و این رفتار فقط به دلیل هیجان شما باشد.

 

برای قیمت گذاری روی ملک خود با مشاورین املاک و متخصصان در این امور مشورت بگیرید:

قیمت بیش از حد بالا یا پایین روی ملک باعث می شوند خانه شما با قیمت واقعی خود به فروش نرسد.قیمت بالا باعث می شود مشتریان را از دست بدهید و افرادی که برای بازدید از ملک می آیند به قصد گرفتن تخفیف از شما بیایند و شما وادار به کاهش قیمت ملک خود می شوید.همچنین قیمت پایین باعث می شود خریداران با تصور اینکه شما می خواهید سریعا ملک خود را بفروشید بخواهند قیمت را بیشتر کاهش دهند.

 

ظاهر خانه خود را زیبا و مرتب کنید:

ظاهر و دکوراسیون زیبا نقش بسیار مهمی در اجاره یا خرید ملک شما دارند.

شما می توانید با صرف اندکی هزینه و سلیقه در رنگ بندی و دکوراسیون خانه خود تغییراتی ایجاد کنید که این تغییرات تاثیر بسزایی در فروش یا اجاره بهتر ملک شما دارد زیرا بخشی از تصمیم افراد بر مبنای ظاهر و زیبایی خانه انجام می شود.عجله و شتاب و بی دقتی به این مسائل باعث می شود رضایت مشتری بطور کامل جلب نشود.

 

توجه داشته باشید که انجام معاملات فروش یا اجاره با هزینه هایی همراه است:

این هزینه ها شامل مالیات، حق مشاوری املاک و هزینه های قرارداد می باشد که باید توسط مشتریان یا خریداران درنظر گرفته شوند.

 

همه شرایط ملک خود را بازگو کنید:

برای اجاره یا فروش ملک خود هم مزایا و امکانات وهم معایب ملک و محله را بازگو کنید و اطلاعات محل زندگی خود را در اختیار او قرار دهید.این کار در جلب اطمینان مشتری تاثیر فراوانی دارد.

 

از بهم خوردن معامله به دلایل کوچک جلوگیری کنید:

نگذارید مشکلات کوچکی که قابل حل شدن هستند جلوی برقراری معامله صحیح و دوستانه را بگیرند.

 

هنگام نشان دادن خانه به خریدار به دنبال او نروید:

بگذارید خریدار با آرامش و دقت این کار را انجام دهد و با این کار باعث آزار یا اظطراب او نشوید.به جای این کار می توانید از مشاورین املاک کمک بگیرید.