تفاوت مشاور املاک حرفه ای با مبتدی

مشاوران حرفه ای و با سابقه زیاد که سالیان زیادی در کسب و کار مسکن حضور داشته اند بیشتر در فضای سنتی سابق سیر می کنند و به شیوه ی سنتی و قدیمی خود پایبند هستند،البته که به این روش ایرادی وارد نیست،اما با پیشرفت علم و تکنولوژی و به روز شدن تمامی کسب و کارها  و به وجود آمدن فضای مجازی گسترده که امروزه در دسترس اکثرا افراد جامعه است،نیاز به استفاده از  تکنولوژی و حرکت در این مسیر برای همه حس میشود.

متاسفانه با این  شرایط مشاوران املاک حرفه ای و قدیمی هنوز هم میل و رغبتی به استفاده از تکنولوژی ندارند و به این روند رو به رشد و همگام شدن با علم روز علاقه ای نشان نمی دهند  و هنوز در محیط کسب و کار قدیمی جا مانده و نظرشان کاملا سنتی است.


این دسته از همکاران هنوز هم آگهی دادن در فضای مجازی را نیز قبول نکرده و تصور میکنند با وجود تمامی ابزارهای ارتباط جمعی نوین هنوز هم افراد جامعه برای اطلاع از اخبار و آگهی ها به دکه های روزنامه فروشی مراجعه میکنند، اگهی را در روزنامه مشاهده کرده و سپس با مشاوران املاک تماس برقرار می کنند ، در این صورتی که این طرز تفکر کاملا غلط می باشد.

امروزه کسب و کار مشاور املاک به طور کلی دارای تغییرات گسترده ای شده است.در این دور  اگر مشتری با الفاظی همانند دکتر،مهندس،حاج آقا یا برادر خطاب شود نتیجه بالعکس شده و حاصلی برای مشاور ندارد.امروزه منطق صحبت با مشتری  بر اساس علم و تکنولوژی می باشد تا بتوان مشاوره ای قوی ،فنی و تخصصی ارائه داد،چرا که مشتریان بتوانند به مشاور اعتماد کرده و سرمایه ی زندگی خود را به او بسپارند.

بله،دنیا تغییر کرده است.این حرف من یعنی نویسنده این مقاله و مشاور املاک با سابقه به به همکاران حرفه ای،باتجربه و قدیمی است. اگر خود را تغییر ندهیم جا مانده ایم و به تدریج از بازار حذف می شویم.
اما مشاوران تازه کار و به اصطلاح مشاوران مبتدی اگر از ابتدای کار خود قادر به درک درست  این کار مهم ، حساس و سخت باشند متوجه قدرت فضای مجازی و ابزار ارتباط جمعی میشوند.

لازم است مشاوران مبتدی به صورت آکادمیک و اصولی این کار را یاد گرفته  چرا که این عمل درصد ضریب موفقیت در کسب و کار مشاور املاک را بسیار بالا خواهد برد.
پیشنهاد من به دوستان این است که اگر به این کار علاقه دارید و این شغل را برای کار دائم خود انتخاب کنید به صورت اصولی و علمی وارد این کار شوید.